Голеада и празненства на “Бомбонера” за края на годината

Грандът Бока Хуниорс завърши 2021 година с голеада и големи празненства. “Генуезците”, които преди дни спечелиха рекордната си четвърта Купа на Аржентина, разгромиха с 8:1 Сентрал Кордоба на “Бомбонера” в мач от последния кръг на първенството.

13 Голеада и празненства за Бока Хуниорс

Страхотен мач направи Кристиян Павон, който отбеляза два гола и асистира за още две от попаденията. Той даде аванс на домакините още в 15-ата минута, след което в 22-ата минута подаде на Едуардо Салвио. Бившият играч на Бенфика и Атлетико Мадрид, който вкара решаващата дузпа на финала за купата, се разписа с пета и даде заявка за гол на годината в Аржентина. Преди това Кристиян Вега бе изгонен с директен червен картон за удар бе топка и остави гостите с 10 човека още в 19-ата минута. Селабос от дузпа в 28-ата минута и Диего Гонсалес в 44-ата минута след нова асистенция на Павон дадоха комфортна преднина на Бока от 4:0 до почивката.

Ерос Манкусо (53) и Павон (63) увеличиха преднината на 6:0. Голмайсторът на гостите Милтон Хименес намали в 77-ата минута, но преди да започнат празненствата Луис Васкес (81) и Себастиян Вила (90) също се разписаха, за да може Бока да запише най-голямата си победа от около четири десетилетия. Именно преди 38 години "генуезците" вкараха последно осем попадения в един мач от шампионата на Аржентина. През 1974 година грандът разгромява с 9:0 Пуерто Комерсиал.

Успехът изкачи “жълто-сините” на четвърто място в крайното класиране на шампионата. Момчетата на Себастиян Баталия завършиха кампанията с 41 точки, на 13 от новия шампион Ривър Плейт (54), който чакаше титлата на страната в продължение на седем години.

Ривър Плейт спечели титлата в Аржентина

Преди два дни над 60 000 фенове на “милионерите” изпълниха “Монументал” и празнуваха три години от легендарната победа над Бока Хуниорс във финала за копа Либертадорес на “Сантияго Бернабеу”, а подарък им направи и Марсело Гаярдо, който обяви, че остава начело на клуба след спечелените рекордни 13 трофея през последните седем години.

Вечната слава е за Ривър Плейт! Уникална драма в най-важното Суперкласико (видео+галерия)

Този път обаче купонът бе на “Бомбонера”, където около 50 000 фенове видяха първо седем гола реализирани от втория тим при успеха със 7:0 над Сентрал Кордоба, след което още осем дело на представителния тим, а накрая и четири трофея. Мъжкият тим извади пред феновете отличието от Купата на Аржентина, което спечели преди дни, както и Купата на Диего Армандо Марадона, която спечели преди няколко месеца, докато публиката още нямаше право да посещава футболните мачове.

Освен това вторият тим на Бока Хуниорс бе награден с титлата на Аржентина, а шампион на страната стана часове по-рано и женският тим на Бока Хуниорс, който надви с 4:2 Сан Лоренцо. Клубът бе организирал голямо празненство пред верните фенове на клуба, които в продължение на 18 месеца не можеха да виждат любимците си заради пандемията.

“Шампиони сме, шампиони сме”, пееха и играчи и фенове. Привържениците естествено отвърнаха на празненствата на Ривър със следните песни: “Който не скача, е бил във втора лига”, както и с: ”Каквото и да направите, никога няма да изчистите петното, че запалихте “Монуменал”.