Българите във Фиорентина герои в епичен финал

Българските таланти Иван Андонов и Димо Кръстев се превърнаха в герои за младежката формация на Фиорентина, която триумфира в мача за Суперкупата на Италия в своята възрастова група. В битката за трофея “виолетовите” се наложиха над Емполи със 7:6 след изпълнение на дузпи, и то на стадиона на противника. Вратарят Андонов спаси виртуозно един от ударите от бялата точка, а Кръстев реализира гол в продълженията, който за малко да се окаже победен. Съперникът обаче изравни в 118-ата минута и се стигна до дузпите.

17-годишният Андонов, който е преотстъпен от Левски, започна като титуляр, а 18-годишният Кръстев се появи на почивката. Емполи дръпна с 2:0 през първата част, но след това играчите на Фиорентина стигнаха до 2:2, като изравняването стана факт в последната минута на редовното време. В третата минута на добавеното време Андонов направи изключително спасяване.

После финалът премина в продължения, в които Димо Кръстев беше точен за 3:2 за своите и триумфът беше близо. Две минути преди края обаче Емполи изравни за 3:3.

Последваха дузпи, при което Иван Андонов спаси една, а друга излезе в аут. Неговите съотборници пропуснаха само веднъж и в крайна сметка спечелиха.