Аякс възтържествува в голов спектакъл със Спортинг и влезе в историята

Отборът на Аякс приключи груповата фаза на Шампионската лига с победа с 4:2 в зрелищен мач с гостуващия Спортинг (Лисабон). И двата отбора ще играят на елиминациите на турнира, като амстердамци ще го направят като водач в група С.

Головата фиеста започна още в 8-ата минута, когато Себастиан Але се разписа от дузпа за десетия си гол в турнира през сезона. Така той се присъедини към Кристиано Роналдо като единствените двама играчи с гол във всичките шест двубоя от една групова фаза на ШЛ. Нуно Сантош изравни за гостите в 22-ата минута, когато с воле засече центриране на Бруно Табата. В 42-ата минута обаче Антони пресече пас на Гонсало Инасио, след което се разходи в наказателното поле и върна преднината на домакините.

Техният аванс набъбна в 54-ата минута, когато Давид Нерес беше точен с шут по земя. Само четири минути по-късно Стивън Бергхаус също вкара своя гол по подобен начин. В 78-ата минута Табата оформи крайния резултат с невероятен шут.

Така Аякс спечели група С с пълен актив от 18 точки и стана едва деветият отбор с това постижение в историята на турнира. Спортинг остана втори с 9 спечелени пункта, като изпревари Борусия (Дортмунд) само заради статистиката в преките мачове помежду им. Последният Бешикташ така и не записа нито една точка.