Чорбаджийски титуляр при важна победа на Стал

Стал (Миелец) бързо преодоля разочарованието от драматичната загуба срещу Шльонск (Вроцлав) и записа ценен успех с 2:1 в домакинството си на Висла (Плоцк) от 17-ия кръг на полската Екстракласа. Божидар Чорбаджийски, който се разписа в предишния мач, започна като титуляр, а Алекс Колев се появи в 85-ата минута на мястото на Фабиан Пиасецки.

Стал излезе напред в резултата в 20-ата минута с гол от дузпа на Гжегож Томашевич. Нарушението извърши Радослав Челеменцки, който получи и жълт картон. Втория гол за домакините заби Матеуш Мак в края на първото полувреме след перфектен пас на Максимилиан Шитек. Втората част премина с много сериозно надмощие на Висла, но гостите стигнаха само до почетен гол, отбелязан от Марко Колар в 89-ата минута.

Стал има само едно поражение в последните си 9 мача в първенството и се изкачи на 8-о място с 24 точки. С толкова са още Гурник (Забже) и Шльонск. Висла остана на 9-о място с 23 точки, а лидер е Лех (Познан) с 35.