И тимът на Чорбаджийски и Алекс Колев се възползва от кризата в Легия

Легия (Варшава) не спира да поднася неприятни изненади на феновете си. Най-популярният полски клуб регистрира шеста поредна загуба в първенството и е на срамното 17-о място в класирането с нищожните 9 точки. Този път Легия отстъпи с 1:3 у дома на Стал (Миелец). Алекс Колев не игра за гостите заради контузия, а Божидар Чорбаджийски се появи като резерва в последните минути.

Футболистите на Легия отправиха почти 30 удара към вратата на съперника, но слабостите в защита ги провалиха. Домакините откриха в 42-ата минута с гол на Матеуш Ветеска, но преживяха истински шок до края на полувремето, защото Стал направи пълен обрат с попадения на Максимилиан Шитек и Фабиан Пиасецки.

Смените в състава на Легия не помогнаха и така се стигна до 81-ата минута, когато Матеуш Жиро затвърди успеха на Стал. Отборът на Колев и Чорбаджийски е 7-и в класирането с 20 точки и няма загуба в последните си 6 мача.

Начело в Екстракласата са Лех (Познан) и Лехия (Гданск) с по 29 точки, следвани от Погон (Шчечин) и Ракува с по 26.