Тотнъм се доближи до топ 4 след успех срещу Брентфорд

Тотнъм се изкачи до шестото място във временното класиране на Премиър лийг и вече е съвсем близо до топ 4, след като победи с 2:0 Брентфорд на своя стадион в двубой от 13-ия кръг. Автогол на Серхи Канос (12') и попадение на Хюн-Мин Сон (65') донесоха заслужения успех на тима на Антонио Конте. Тотнъм е с мач по-малко, тъй като през уикенда двубоят на "шпорите" с Бърнли бе отложен.

Давинсон Санчес и Оливър Скип започнаха за домакините за сметка на Танганга и Уинкс. Брентофрд излезе в същия състав, който през уикенда победи Евертън.

В 12-ата минута Сон изпълни късо корнер, топката му бе върната, след което той центрира в наказателното поле. Дейвис атакува топката, но бе изпреварен от Янсен, чието изчистване рикошира в Канос и влезе във вратата на гостите. В 65-ата минута Сон донесе успокоението на Тотнъм, след като завърши образцова контраатака на домакините. Подхвана я Кейн, който изведе Регилон отляво. Испанецът центрира, а за Сон остана лесната задача да засече в опразнената врата.

Така Тотнъм реагира след срамната загуба от Мура в Лигата на Конференциите и вече е само на две точки от топ 4. "Шпорите" са непобедени в първенството, откакто начело на отбора застана Конте. До момента лондончани имат две победи и едно равенство в Премиър лийг под ръководството на италианеца.

Брентфорд изигра слаб мач, като гостите отправиха само един точен удар за 90 минути.