Куартараро: Yamaha може да има най-добрия мотор с повече мощност

Световният шампион в MotoGP Фабио Куартараро вярва, че тимът на Yamaha има потенциала да разполага с най-добрия мотор на стартовата решетка през 2022, ако реши своя проблем с мощността.

„Знаем, всеки знае, че трябва да подобрим конските сили. С такова подобрение мисля, че можем да имаме най-добрия мотор в падока. В Ивата знаят по какво трябва да се работи, но все още не мога да кажа дали имаме най-добрия мотор или не“, каза французинът.

Световният шампион Куартараро разкритикува Yamaha на старта на тестовете в MotoGP

Той не остана особено доволен от подобренията на Yamaha по време на следсезонните тесстове на „Херес“ през ноември, но заяви, че остава оптимист за по-добро представяне на тестовете през февруари следващата година.

През 2021 Куартараро записа пет победи и още четири качвания на почетната стълбичка, с което стана първия френски шампион в MotoGP и донесе първа титла за Yamaha от тази на Хорхе Лоренцо през 2015. В последните шест старта за годината обаче категоричният доминатор бе Франческо Баная от Ducati, който записа четири победи в последната третина от кампанията.

И това обаче не бе достатъчно за младия италианец да застраши лидерството на Куартараро, който си осигури титлата два кръга преди края на сезона с четвъртото си място в Гран При на Емилия-Романя. Ключово за това бе отпадането на Баная от челната позиция на „Мизано“ пет тура преди края на състезанието.