Шампионът Жалгирис приключи сезона с победа срещу тима на Пушкаров и Наско Милев

Вчера се изиграха мачовете от последния 36-и кръг на литовското първенство. Шампионът Жалгирис приключи кампанията с победа с 3:2 срещу Джиугас. Милен Гамаков остана на резервната скамейка за тима от Вилнюс, а Наско Милев и Мирослав Пушкаров бяха титуляри за гостите.

Жалгирис поведе с гол от дузпа на Юго Видемон в 8-ата минута, но в 31-ата Константин Шулц изравни. Иво Браз в началото на втората част даде преднина на Джиугас, но домакините обърнаха нещата в своя полза с точни попадения на Якуб Силвестър (51') и Адам Олуби (82').

Жалгирис финишира с 9 точки пред втория Судува, а бронзовите медали са за Кауно Жалгирис. Джиугас завърши на 8-о място. В по-долната дивизия изпаднаха Дайнава и Невежис.

Голмайстор на сезона е Юго Видемон със 17 попадения, а Наско Милев остана пети с 11. Българинът беше сред кандидатите за приза, но не се разписа в последните 8 мача на своя отбор.