Тежка загуба за Джиугас с Милев и Пушкаров

Отборът на Джиугас допусна тежка загуба с 1:5 в домакинството си на Кауно Жалгирис от 34-ия кръг на първенството на Литва. Цял мач за домакините записаха и двамата българи Наско Илиев и Мирослав Пушкаров.

Гостите взеха преднина от три гола още през първото полувреме след точни изтрели на Наа в 1-ата, Туйке в 16-ата и Дапкус в 42-ата минута.

В началото на втората част домакините върнаха един гол чрез Виркас в 57-ата минута, но отново Туюке в 86-ата и Дейвид в 87-ата минута решиха всичко в полза на гостите с нови две попадения за крайното 1:5.

След този мач Кауно Жалгирис е на 3-ото място с 62 точки. Джиугас пък заема 7-ото място с 36 точки. Водач е Жалгирис с 69 точки.