Черно море вече е трети и на пет точки от върха

Черно море спечели с 1:0 домакинството си на Берое в мач от 16-ия кръг на efbet Лига, а трите точки изкачиха моряците до третото място и на пет точки зад лидера Лудогорец

Единственото попадение реализира Леандро Андраде в 74-ата минута.

В началните минути на срещата гостите от Стара Загора бяха по-активни и изпълниха три корнера, един от които завърши с голямо меле около точката на дузпата, но в крайна сметка заралии не успяха да отправят завършващ удар.

Първото положение в мача отиде в актива на Черно море. В 16-ата минута Пабло Гарсия получи извеждащ пас зад отбраната на заралии и стигна до топката преди Ганев, но вратарят на Берое го затвори добре и спаси.

В 27-ата минута моряците организираха атрактивна атака. Андраде проби и центрира от аутлинията на левия фланг към Сердюк, който стреля с левия крак от въздуха, но Ганев изби. Три минути по-късно Димов засече с глава центриране от корнер, но стражът на гостите отново отрази.

До края на полувремето не се случи нищо интересно и двата отбора се оттеглиха при нулево равенство.

Черно море и Берое продължиха да изпитват трудности що се отнася до създаването на положения и след почивката. Все пак в 64-ата минута Василев намери Перейра, който стреля без забавяне от границата на големия пеналт, но покрай дясната греда на Дюлгеров.

Така се стигна до 74-ата минута, когато Василев се пребори за топката, след което подаде на Попов. Десният бек на моряците върна по земя към Андраде, който разстреля Ганев с мощен удар от 11-12 метра.

Берое опита да отвърне на предизвикателството, но до края на срещата така и не застраши варненската врата. От своя страна футболистите на Илиан Илиев имаха две-три възможности да организират опасни контраатаки, но не се възползваха от отворилите им се празни пространства, а веднъж Сердюк стреля от трудна позиция покрай вратата.

ЧЕРНО МОРЕ - БЕРОЕ 1:0

1:0 Леандро Андраде 74

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Дюлгеров, 6. Попов, 3. Атанасов, 28. Дробаров, 27. Димов, 2. Панов, 71. Панайотов, 23. Пабло Гарсия, 15. Андраде, 17. Василев, 9. Сердюк

БЕРОЕ: 33. Ганев, 5. Сако, 6. Цветков, 9. Камбуров, 10. Генов, 17. Даскалов, 19. Василев, 21. Лебон, 26. Хаджиев, 27. Тунгара, 43. Перейра

снимка: chernomorepfc.bg