Черноморец подчини Доростол в Балчик

Черноморец (Балчик) се наложи с 2:1 у дома над Доростол (Силистра) в среща от 13-ия кръг на Североизточната Трета лига. Домакините бяха по-дейният отбор. Съперникът им действаше затворено, разчитайки на епизодични контраатаки.

Резултати, класиране и голмайстори от 13-ия кръг на Североизток

Черноморци нанесоха своя удар в края на първото полувреме. Вилиян Денчев откри резултата в 40-ата минута с изсрел от воле след центриране от корнер. Секунди преди почивката Даниел Георгиев изпълни прецизно фаул за 2:0.
В средата на втората част Георги Димитров стреля от пряк свободен удар, получи се рикошет и топката спря в мрежата зад вратаря на Балчик. Още няколко удара отправиха гостите. Севастиан Георгиев, Джорджио Димитров и Юлиян Загоров пропиляха шансове за Черноморец.