Илиан Илиев: Наша слабост е, че не можем да затваряме мачовете по-рано

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев сподели мнението си за победата на "моряците" с 2:0 срещу Ботев в Пловдив. Специалистът е доволен от успеха, тъй като футболистите са изпълнили тактическите указания, но отчете като слабост това, че отборът не може да затваря мачовете по-рано.

Черно море нанесе втора поредна загуба на Ботев (Пд) в Коматево

"Тук се играе доста трудно. От 7 мача Ботев има 6 победи и една загуба. Поздравявам своите футболисти за характера. Тези 2 седмици се подготвяхме много концентрирано за мача. Футболистите изпълниха това, което искахме от тях. Много мачове, особено у дома, пропускаме точки, които трябваше да вземем. Когато условията за игра са добри, съвсем различно ни върви играта. С изключение на няколко минути през втората част, когато Ботев малко се вдигна. През останалото време контролирахме нещата. Наша слабост е, че не можем да затворим мача по-рано и да бъдем по-спокойни.

Навън имаме 4 победи, 3 равни и само 1 загуба. При нас факторът домакинство не е от значение. Берое е труден противник, имат класни футболисти. Очаквам трудна битка и се надявам хората да дойдат да ни подкрепят. Когато имаме подкрепа, играем по-лесно. Трябва да запазим настроението, амбицията и желанието за игра до петък", сподели наставникът на Черно море.