Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Черно море нанесе втора поредна загуба на Ботев (Пд) в Коматево

Черно море надви Ботев (Пловдив) с 2:0 като гост в среща от 15-ия кръг на efbet Лига. Попаденията в Коматево реализираха Евгений Сердюк (35) и Пабло Гарсия (88). Сердюк беше точен за "моряците" след скоростна контраатака, като секунди преди това Ботев пропиля 100-процентово положение за гол. Гарсия пък се разписа в края на редовното време след силен удар в долния десен ъгъл на вратата зад Аргилашки. Срещата беше очаквана с огромен интерес, защото противопостави петия и четвъртия във временното класиране. Успехът изравни Черно море с Ботев и вече двата тима имат по 25 точки. Веднага след тях е Берое с 21 точки, като в следващия кръг "моряците" приемат заралии. Това беше втора поредна загуба за Ботев в Коматево след загубата от Лудогорец.

В състава на "канарчетата" имаше изненада. Звездата на Ботев Хосе Маркос Маркиньос започна като резерва, а мястото му в игра зае Антоан Бароан. Бразилецът се появи на терена в началото на второто полувреме.

Срещата започна с удар на Пабло Гарсия още в първата минута, при който топката премина встрани от вратата на Аргилашки. Противно на очакванията Черно море беше по-активен в началните минути на мача, а играчите на Ботев не успяха да упражнят домакински натиск.

В 10-ата минута Васил Панайотов стреля много неточно от удобна позиция за изстрел към вратата. Пет минути по-късно Леандро Андраде стреля от далечна дистанция. Топката мина много близо над горната греда за радост на Аргилашки. В 22-ата минута Евгений Сердюк влезе в наказателното поле на "канарчетата", но затвори ъгъла си за удар. Бранител на Ботев също успя да парира удара и гостите спечелиха само корнер от ситуацията.

Само минута по-късно Черно море продължи с по-активните си действия и беше много близо до гола. Гостите отново организираха добра контраатака, която завърши с нов удар на Сердюк. Топката премина на сантиметри от левия страничен стълб на домакините.

Ботев отговори с добра атака в 25-ата минута. Неделев намери Бароан, който влезе в наказателното поле и след това комбинира в Реда Рабей. Халфът на Ботев стреля от движение към обратния ъгъл, а Дюлгеров с върха на пръстите си успя да закачи топката и да я избие в корнер.

В 35-ата минута Черно море стигна до гола, но Ботев може да съжалява, че не поведе секунди преди това. Много добро разиграване с по едно докосване изведе Кевин Янсон на чиста голова позиция. Той обаче не нанесе добър удар към ъгъла на вратата от границата на малкото наказателно поле и стреля в обсега на Дюлгеров, а стражът парира. Последва много бърза контраатака за гостите, при която Сердюк показа страхотна скорост и още по-добър завършващ удар, който преодоля Аргилашки.

В 40-ата минута Андраде тръгна един на един срещу Виктор Генев. Бранителят направи шпагат и игра с ръка, като в първия момент главният съдия Станислав Тодоров отсъди дузпа. След намесата на ВАР ситуацията беше преразгледана, а дузпата отменена, като стана ясно, че фаулът на Генев е бил малко преди границата на наказателното поле. От последвалия фаул Пабло Гарсия стреля много близо до сглобката на вратата.

Второто полувреме започна с две смени за Азрудин Валентич. Николай Минков и Кевин Янсон напуснаха терена, а мястото им в игра заеха Джеймс Ето'о и Маркиньос.

В 47-ата минута Аргилашки предовтрати сигурен гол. Димов засече с глава центриране от корнер и ударът му беше много добър, насочен в обратния ъгъл. Стражът на Ботев обаче плонжира и изби в корнер. Минута по-късно Димов стреля от воле, но покрай вратата. Ботев отговори веднага с шут на Рабей, който Дюлгеров успя да спаси.

В 63-ата минута Ботев беше много близо до изравнителния гол. Джеймс Ето'о центрира по земя успоредно на голлинията. Маркиньос пробва теничен удар с пета, при който топката просто не пожела да влезе във вратата и излезе в аут. В 81-ата минута Виктор Попов нанесе силен удар, но той попадна право в тялото на Георги Аргилашки.

В 88-ата минута Пабло Гарсия сложи точка на спора с мощен шут в долния десен ъгъл на вратата зад Аргилашки. Стражът нямаше как да парира този удар на нападателя на "моряците".

БОТЕВ - ЧЕРНО МОРЕ 0:2
0:1 Евгений Сердюк (35)
0:2 Пабло Гарсия (88)

Стартови състави:

БОТЕВ: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мартенс, Тодор Неделев, Емануел Току, Антоан Бароан, Николай Минков, Самюел Супрайен, Реда Рабей, Кевин Янсон;

ЧЕРНО МОРЕ: Иван Дюлгеров, Влатко Дробаров, Живко Атанасов, Виктор Попов, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Даниел Димов, Пабло Гарсия, Леандро Андраде, Евгений Сердюк, Велислав Василев;