Порто разгроми тима на Стивън Петков

Стивън Петков игра едно полувреме за Фейрензе при загубата с 1:5 от Порто на 1/16-финалите за Купата на Португалия. Българският нападател влезе на почивката на мястото на Жоао Фернандеш.

Порто поведе с 3:0 още през първото полувреме. Матеус Урибе откри резултата в 15-ата минута, а после два гола вкара Отавио. В 57-ата минута Еванилсон вкара четвърто попадение във вратата на гостите. Те намалиха чрез Калдерон Варгас в 67-ата минута, но малко след това Франсишко Консейсао - син на треньора на "драконите" Сержио Консейсао, оформи крйаното 5:1.

За осминафиналите се класираха още Рио Аве, Брага и Фамаликао.

Фейрензе е на второ място в Лига Португал 2 и има реални шансове да спечели промоция за елита. Стивън Петков е отбелязал 3 гола от началото на сезона.