Шотландия прекъсна изключителната серия на Дания и си осигури предимство за баражите

Шотландия прекъсна серията на Дания от девет поредни победи в група "F" и общо 26 мача без загуба на "червения динамит" в квалификации за световно или европейско първенство. "Тартановата армия" спечели с 2:0 на "Хемпдън Парк", но това не промени нищо в крайното класиране, в което Дания завърши на първо място и се класира директно за финалите на Световното първенство в Катар, докато тимът на Стив Кларк, който постигна шеста поредна победа, ще играе на баражите. С този успех обаче шотландците си осигуриха място в жребия като поставен отбор и ще имат шанса да домакинстват в полуфиналния бараж.

Шотландия бе отборът, който изглеждаше по-мотивиран и действаше с повече енергия през първата част, което резонира и в резултата. Десет минути преди почивката, при осмия корнер в полза на домакините, Купър отклони центриране от корнер към Джон Сутар, който откри резултата с глава.

В 87-ата минута класическа контраатака на Шотландия завърши с втори гол. Макгин намери Армстронг, който изведе Че Адамс. Последният завърши по фантастичен начин в далечния ъгъл за крайното 2:0.