Брага разпиля Лудогорец, но отнесе 6 гола от Бенфика

Бенфика постигна най-изразителната си победа от началото на сезона в Португалия. Грандът от Лисабон разгроми с 6:1 Брага и заема трето място в класирането, на точка зад Порто и Спортинг (Лисабон). Гръмкият успех дойде само няколко дни след загубата с 2:5 от Байерн (Мюнхен) в Шампионската лига. Брага пък срази с 4:2 Лудогорец в Лига Европа, но срещу Бенфика не приличаше на себе си.

"Орлите" поведоха още във 2-ата минута, когато Дарвин Нунес проби по десния фланг и центрира, а Алехандро Грималдо беше точен с глава. Брага успя да изравни в 12-ата минута след бърза контра и хубав диагонален изстрел на Рикардо Орта.

Гостите нямаха други поводи за радост. В 37-ата минута вратарят Матеуш спаси силен удар на Евертон, но при добавката Дарвин Нунес не сбърка. До края на полувремето Бенфика реализира още два гола, дело на Рафа Силва след асистенции на Евертон.

В началото на втората част Рафа Силва върна жеста на бразилския си съотборник, който финтира защитник на Брага и прати топката в далечния ъгъл - 5:1. Наказателната акция приключи с още един гол на Евертон. Крилото се ориентира най-бързо след центриране на Нунес и матира Матеуш.

Порто не срещна никакви проблеми при визитата си на Санта Клара и спечели с 3:0. Първия гол вкара Серджо Оливейра в 42-ата минута с далечен удар, при който топката се отклони и от гредата, преди да се оплете в мрежата. В 46-ата минута колумбийският национал Луис Диас прехвърли с глава стража на домакините след асистенция на Отавио.

В 63-ата минута Алано от Санта Клара получи червен картон и това съвсем уби интригата. Луис Диас оформи крайния резултат с попадение в 77-ата минута, този път след подаване на Мехди Тареми.

Шампионът Спортинг също взе лесни три точки. "Зелено-белите" надвиха с 2:0 като гост Пасош Ферейра. Головете вркараха Гонсало Инасио в 47-ата минута и Педро Гонсалвеш в 69-ата. Попадение на Себастиан Коатес пък беше отменено за засада.

Трите гранда Порто, Спортинг и Бенфика са събрани само в една точка на върха, а Брага отстъпи на пето място.