Бенфика стъпи накриво, Порто и Спортинг се възползваха

Бенфика допусна гол в последната минута и изпусна ценни точки срещу Ещорил в 10-ия кръг на португалското първенство. Мачът завърши 1:1, а отборът на Жорже Жезус отстъпи на трето място в класирането, като беше изпреварен от големите си съперници Порто и Спортинг (Лисабон).

Попадението за Бенфика вкара Лукас Верисимо още във 2-ата минута, засичайки с глава центриране от корнер на Жоао Марио. Последваха доста пропуски на гостите, а Ещорил дочака своя миг и той дойде в последните секунди на редовното време. Андре Франко центрира от ъглов удар, защитата на Бенфика остави непокрит Лорейнц Розие и той се разписа за 1:1.

Порто нямаше проблеми в градското дерби с Боависта и се наложи с 4:1. Поредния си силен мач за "драконите" изигра колумбийският национал Луис Диас, който откри резултата в 21-ата минута. Малко по-късно Янис Амаш изравни, Еванилсон бързо върна преднината на Порто, а през второто полувреме отново Еванилсон и Даниъл Лоудър сразиха "шахматистите".

Шампионът Спортинг също постигна победа, макар и минимална. "Зелено-белите" надвиха с 1:0 Витория (Гимараеш) с гол на Себастиан Котаес. Уругвайският защитник беше точен в 31-ата минута с глава. Това е четвърто попадение за Коатес в последните му три мача. С успеха Спортинг събра 26 точки и дели първата позиция с Порто, а Бенфика има 25 пункта.