СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

Спартак (Варна) записа нова победа, този път “соколите” се справиха с дубъла на Ботев (Пд)

Спартак (Варна) грабни нови три точки в актива си, след като се наложи с 3:0 над дубъла на Ботев (Пловдив) в мач от 17-ия кръг на Втора лига. Гол от игра, гол от дузпа и автогол донесоха победата на варненци, които продължават серията си от три поредни успеха.

Резултати и голмайстори от 17-ия кръг във Втора лига

Виктор Митев даде тон на доброто представяне на спартаклии в 26-ата минута. До края на полувремето повече голове не паднаха, но през втората част Иван Колев (54’) от дузпа покачи до 2:0. 10 минути по-късно Димитър Балинов отбеляза в собствената си врата и така направи резултата класически.

С тази победа Спартак (Варна) събира 36 точки в актива си и заема 4-ото място, но само на 2 от лудера Миньор (Перник). Ботев (Пловдив) II от своя страна продължава с неубедителното си представяне и записа трета поредна загуба. “Канарчетата” са 14-ти със 17 пункта в актива си и са само на 2 от опасанта зона.