Спартак (Варна) взе морското дерби срещу Созопол

Спартак (Варна) взе морското дерби срещу тима на Созопол. Варненци стигнаха до пълен обрат и спечелиха с 2:1 срещата от 16-ия кръг на Втора лига. Борис Тютюков (4) изведе домакините напред в самото начало на мача, а Янчо Андреев (7) бързо възстанови равенството. През второто полувреме Иван Колев (69) направи пълен обрата за Спартак. Във временното класиране варненци се качиха до четвърта позиция, а Созопол заема 11-а позиция.

Във втората минута на срещата Борис Тютюков стреля със задна ножица, но ударът му попадна право в ръцете на вратаря на Спартак. В 4-ата минута Тютюков изведе Созопол напред в резултата. Той се пребори във въздуха с Велислав Боев и излезе очи в очи със стража Станислав Нисторов. Футболистът на домакините показа техника и преодоля вратаря, след което вкара в опразнената врата.

Само три минути по-късно капитанът на Спартак Янчо Андреев възстанови равенството. Той засече с глава много добро центриране и прехвърли излезлия леко напред Росен Андонов.

В 16-ата минута голмайсторът Тютюков получи контузия и напусна терена принудително. Така след вихреното начало на мача двата тима се успокоиха и задържаха топката повече.

В 54-ата минута гостите от Варна имаха добра възможност да отбележат втори гол. Бабалиев обаче нанесе твърде слаб удар, който Андонов улови лесно. Топката беше насочена точно в обсега на вратаря. В 69-ата минута Спартак стигна до пълен обрат с гол на Иван Колев. Той беше намерен в наказателното поле и въпреки че беше с гръб към вратата, успя да се обърне, справяйки се с Ташолов и Георги Радев. Последва удар в долния ляв ъгъл на вратата зад Росен Андонов, при който топката се оплете в мрежата.

Созопол се размина с изравняване в резултата в 82-ата минута. Атанас Ташлов показа добро пласиране в наказателното поле и засече с глава центриране. Ударът на централния защитник мина много близо до вратата, но излезе в аут.

СОЗОПОЛ - СПАРТАК 1:2
1:0 Борис Тютюков (4)
1:1 Янчо Андреев (7)
1:2 Иван Колев (69)

Стартови състави:

СОЗОПОЛ: Росен Андонов, Диян Молдованов, Атанас Ташолов, Георги Радев, Петър Кюморджиев, Сава Савов, Михаел Орачев, Димитър Жеков, Венцислав Гюзелев, Борислав Будинов, Борис Тютюков;

СПАРТАК: Станислав Нисторов, Велислав Боев, Ибрям Ибрахим, Генади Луго, Никола Борисов, Георги Бабалиев, Мехмед Сабри, Янчо Андреев, Архан Исуф, Цветан Илиев, Иван Колев;