Ювентус стресна Спартак (Плевен), но понесе разгром

Спартак (Плевен) спечели с 6:1 като гост на Ювентус (Малчика) в мач от 14-ия кръг на Северозападна Трета лига. Противно на крайния резултат, домакините първи превзеха вратата на съперника. Това се случи в 17-ата минута, когато плевенските футболисти спряха да играят за секунди в очакване рефера да свири нарушение в тяхна полза. Вместо сигнал, последва пас в дълбочина към Александър Скорчев, който откри резултата в полза на домакините.

Радостта им продължи 13 минути. Тогава бразилецът Клаубер изравни отблизо. 180 секунди по-късно отново той реализира от воле и обратът вече беше факт. След още 3 минути Кристиян Иванов вкара с глава за 1:3. Валентино Макавеев изпълни прецизно фаул в 57-ата минута и направи 1:4. Малко след това се разписа с глава и Виктор Иванов. Четвърт час преди края Преслав Антонов фиксира окончателното 1:6. Така Спартак затвърди лидерската си позиция в класирането.