Спартак (Плевен) с очакван успех срещу дубъла на Етър

Спартак (Плевен) спечели с 3:1 у дома срещу втория отбор на Етър (Велико Търново) в мач от 13-ия кръг на Северозападна Трета лига. Очаквана и заслужена победа на лидера. Домакините взеха сериозно предимство още в началните десетина минути.

Първо в 7-ата след центриране отдясно, Преслав Антонов вкара чудесен гол със задна ножица. 180 секунди по-късно отново той отблизо удвои. После пропусна да направи хеттрик, а в 20-ата минута се почувства зле и беше сменен от Христо Спасов. Последваха пропуски на Иво Иванов и Кристиян Иванов. Всичко приключи в 52-ата минута, когато Спасов реализира отблизо за 3:0. После той получи топката пред празната врата и вместо да вкара, започна да лъже съперник, след това стреля, но бранител изби от голлинията. Нов пропуск направи и Кристиян Иванов. Гостите пък уцелиха гредата директно от корнер. В последните минути Кристиян Димитров реализира почетното попадение след прецизно изпълнение на фаул.