Черно море и Царско село поделиха точките

Отборите на Черно море и Царско село не успяха да се победят в среща от 14-ия кръг на efbet Лига. Двата тима завършиха наравно 1:1. Първо Ален Стеванович (53) беше точен за гостите, a Евгений Сердюк (90+1) изравни от дузпа. В добавеното време Енрике и Йокич получиха червени картони заради спречкване, при което се стигна до напрежение на терена. Двата тима взеха по точка от двубоя, като "царете" остават последни в класирането с 10 точки. Черно море пък пропусна шанса си да влезе в Топ 3 и събра 22 точки.

В 11-ата минута Миси Мезу не се възползва от груба грешка на защитата на Черно море. Иван Дюлгеров изчисти топката тялото на Живко Атанасов, а тя попадна в краката на Мезу, който остана на празна врата. Футболистът на гостите имаше време да си спре топката и да я насочи, но предпочете да стреля от движение и това беше най-грешното решение, защото загуби равновесие и падна на тревата.

Последваха два далечни удара на Даниел Димов и Сердюк, които преминаха встрани от вратата на Янко Георгиев. В 28-ата минута лек удар с глава на Велислав Василев попадна в ръцете на стража на Царско село. Първото полувреме завърши с неточен изстрел с глава на Живко Атанасов. Бранителят засече центриране от фаул, но топката дойде твърде назад за Атанасов и той не игра с нея по най-добрия начин.

Второто полувреме започна с нов пропуск на Атанасов с глава. Центрирането отново не бе много добро. В 53-ата минута гостите от София поведоха в резултата с гол на Ален Стеванович. Той беше намерен зад гърба на защитата на домакините от Лукас Диас и с удар в обратния ъгъл преодоля Дюлгеров.

В 66-ата минута Димов отново стреля към вратата на Царско село, но и този път ударът му беше слаб и не затрудни Янко Георгиев. В 77-ата минута Георги запази вратата си суха. Леандро Андраде проби самостоятелно, след което стреля от границата на наказателното поле. Шутът беше насочен точно в долния десен ъгъл, но вратарят на Царско село внимаваше и с плож спря топката.

В края на мача Черно море получи правото да изпълни дузпа след неразчетени действия както на Христо Попадийн, така и на Янко Георгиев. Бранителят остави топката, вместо да я изчисти, което даде шанс на Сердюк да опита да играе с нея. Георгиев излезе напред и събори нападателя, а съдията Никола Попов посочи бялата точка. Зад топката застана Сердюк, който прати стража на Царско село в обратния ъгъл.

В добавеното време Йокич и Енрике получиха червени картони заради спречкване, при което можеше да се стигне до сериозен бой в края на срещата. Всичко обаче беше потушено набързо.

ЧЕРНО МОРЕ – ЦАРСКО СЕЛО 1:1
0:1 Ален Стеванович (53)
1:1 Евгений Сердюк (90+1 д)

Стартови състави:

ЧЕРНО МОРЕ: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Даниел Димов, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Родриго Енрике, Жозе Гомеш, Велислав Василев, Евгений Сердюк

ЦАРСКО СЕЛО: Янко Георгиев, Мартин Кавдански, Ален Стеванович, Лъчезар Балтанов, Диас До Насименто, Александър Александров, Гаетан Коуку, Луи Нганиони, Карлос Охене, Христо Попадийн, Васил Шопов;

Снимка: chernomorepfc.bg