Берое отнесе Локо (Сф) след половин час "шахмат" и последвало избухване на Камбуров

Берое срази с 3:0 Локомотив (София) в първата среща от 14-ия кръг на efbet Лига. В герой за гостите от Стара Загора се превърна позната фигура - Мартин Камбуров, който регистрира асистенция (за 1:0) и гол (за 3:0). Второто попадение за състава на Петър Колев пък падна след намесата на VAR, когато топката тупна зад голлинията след удар на французина Кийлън Лебон. Първата 1/3 от двубоя премина при слаб футбол, но след това двата отбора вдигнаха оборотите и това зарадва зрителското око.

Първото полувреме предложи скучен футбол, като към края му имаше раздвижване, което доведе и до гол в мрежата на домакините. След като половин час двамата вратари буквално скучаеха на игрището, в 35-ата минута Александър Василев стреля към рамката на Локомотив, но Александър Любенов улови топката без проблеми.

Малко след това острието на "железничарите" Виржил Пинсон опита мерника си, но шутира неточно. Последва нов опасен удар на Александър Василев, като този път Любенов трябваше да избива в корнер. Така се стигна до 45-ата минута, когато Мартин Камбуров свали топката в наказателното поле на столичани и малиецът Абубакар Тунгара откри резултата - 1:0 за Берое

В началото на втората част Александър Александров можеше да изравни с хубав изстрел от фаул, но вратарят на гостите Генадий Ганев показа майсторство и спаси.

В 70-ата минута реферът Владимир Вълков посочи центъра - 2:0 за заралии след дълго съвещание с VAR. Кийлън Лебон демонстрира меко овладяване на топката и удар, който се спря в горната греда, а след това тупна при голлинията на вратата на "железничарите". Повторенията показаха, че топката е зад голлинията и арбитърът отсъди гол.

Няколко минути по-късно Мартин Камбуров вкара поредния си гол в efbet Лига. Голмайстор номер 1 в родния шампионат получи подаване от корнер и между Пламен Крачунов и Йоргос Кацикас прати топката в мрежата с глава - 3:0 за Берое! Последваха опасности и пред двете врати, но мачът вече се доиграваше и нищо не можеше да изтръгне победата от ръцете на "зелените".