Уест Хам се доближи до следващата фаза в юбилеен мач на Дейвид Мойс

Уест Хам почти си осигури класиране за фазата на директните елиминации на Лига Европа. Лондончани завършиха 2:2 при гостуването си на белгийския Генк и са водач в група H с 10 точки, докато днешният им съперник е втори с шест точки по-малко. По-късно днес е другият мач в групата между Рапид (Виена) и Динамо (Загреб). Срещата бе под номер 100 за Дейвид Мойс като мениджър на "чуковете".

Ранен гол на Йосеф Пейтсил даде преднина на Генк още в четвъртата минута. Уест Хам направи пълен обрат след почивката. Бенрама изравни след подаване на Куфал в 59-ата минута. Алжирецът се разписа още веднъж след прекласен индивидуален пробив в 82-ата минута. Малко преди края обаче Сучек отклони едно центриране в собствената си врата и резултатът бе изравнен за крайното 2:2.

В група Е Галатасарай пропусна да увеличи аванса си на върха. Турският гранд направи 1:1 като домакин на Локомотив (Москва). Фегуили даде аванс на Галата малко преди почивката, но Камано изравни в 72-ата минута. Турците са лидер в групата с 8 точки, а руснаците са последни с актив от 2 точки. По-късно днес е другият мач в групата между Лацио и Марсилия.