Барселона отново не впечатли, но записа важна победа

Отборът на Барселона отново не впечатли с представянето си, но въпреки това спечели своето гостуване на Динамо (Киев) с 1:0 в мача помежду им от група Е на Шампионската лига. Ансу Фати вкара единственото попадение в 70-ата минута. Така каталунците надвиха този съперник със същия резултат, с който го направиха преди две седмици на свой терен.

Сержи Бархуан направи три промени в стартовия състав на каталунците, и то принудителни. Контузеният Жерард Пике беше заменен от Клеман Лангле в центъра на защитата. На десния фланг на атаката този път беше Гави, след като Сержиньо Дест получи лека травма в последния момент. Така в халфовата линия се появи Френки де Йонг. Оказалият се с аритмия Серхио Агуеро пък беше заменен от Ансу Фати и по този начин за първи път испански отбор започна мач в този турнир с поне трима футболисти под 20-годишна възраст. Домакините пък бяха подредени в 4-2-3-1 с Денис Гармаш като централен нападател.

В 4-ата минута Иля Забарний попречи на Мемфис Депай да открие резултата, след като блокира неговия удар. В 16-ата Георгий Бушчан увисна при центриране на Гави, но Жорди Алба не успя да се възползва от това. В 22-ата капитанът Серхио Бускетс опита далечен шут, който завърши в аут. В 24-ата Микола Шапаренко получи топката на добра позиция, но отправи разочароващ удар по земя. Минута по-късно Карлос Де Пеня можеше да са разпише след изпълнение на корнер но Марк-Андре тер Стеген изби опасния му изстрел с крак. Малко след това Шапаренко беше изведен по чудесен начин, но шутът му се оказа неточен. В 32-ата минута след центриране от фал Лангле нацели гредата след удар с глава, но и без това беше отсъдена засада. До края на полувремето не се случи нищо интересно.

В началото на втората част Лангле направи три пропуска за гостите. В 58-ата минута украинците проведоха добра атака, при която Олександър Караваев стреля технично, но и неточно. В 63-ата съдията отсъди дузпа за Барса за фал на Томаш Кеджиора срещу Фати, но след преглеждане на ВАР той отмени това свое решение. В 70-ата Шапаренко не успя да избие пас на Оскар Мингеса и така топката стигна до Фати, който с чудесен удар я насочи в противниковата мрежа. Младият нападател посвети гола си на Агуеро. В 82-ата Виктор Циганков нанесе опасен шут, който беше избит от Тер Стеген, а резервата Бенямин Вербич се изложи при опита си за добавка. В 89-ата Забарний също пропусна да се разпише след центриране от корнер. Така "блаугранас" запазиха крехката си преднина и след последния съдийски сигнал.

Тази победа е много ценна за Барселона, тъй като по този начин тимът събра шест точки и измести Бенфика (4 т.) от второто място в групата. Лидер, разбира се, е Байерн Мюнхен с пълен актив от 12 пункта, а Динамо Киев остана последен със само една спечелена точка до момента.

ДИНАМО (КИЕВ) - БАРСЕЛОНА 0:1

0:1 Фати (70')

Динамо (Киев): Бушчан, Кеджиора, Забарний, Сирота, Караваев, Сидорчук, Шапаренко, Циганков, Буялский, Де Пеня, Гармаш

Барселона: Тер Стеген, Мингеса, Гарсия, Лангле, Алба, Френки де Йонг, Бускетс, Гонсалес, Гави, Депай, Фати