Академик измъкна точка от Партизан в края

2:2 завършиха в Свищов местния Академик и Партизан (Червен бряг). Двубоят бе част от 13-ия кръг на Северозападна Трета лига. Той започна с доминация на гостите, която продължи през цялата първа част. Четвърт час след началния съдийски сигнал Ангел Русев откри резултата отблизо след центриране на Александър Пенев. След още толкова време играч на „студентите“ върна топката към вратаря си, Русев я взе и моментално подаде на Милен Тонев, който покачи на 0:2.

После Пенев пропусна да направи резултата класически. За домакините само веднъж Милен Петров отправи удар. След почивката влезлият като резерва Радослав Батов пропусна да вкара трети гол за Партизан. Свищовския тим пък разчиташе най-вече на статични положения. В 71-ата минута завърналия се в родния си тим Лилян Маринов вкара отблизо за 1:2. Секунди по-късно само за минута време Пенев получи два жълти картона и беше отстранен с червен. После Батов пак пропиля шанс за червенобрежкия състав. В последните секунди на даденото от рефера продължение, Маринов отблизо изравни.