Борусия (Д) не сбърка срещу Кьолн

Борусия (Дортмунд) надигра на свой терен Кьолн с 2:0 в среща от 10-ия кръг на Първа Бундеслига. Макар и без контузената си норвежка звезда Ерлинг Холанд, дортмундци показаха, че нямат проблем с реализирането на попадения. В 40-ата минута Джуд Белингам с брилянтно центриране качи топката на главата на Торган Азар и братът на Еден Азар с майсторски удар я насочи във вратата - 1:0. В 64-ата минута “жълто-черните” нанесоха втори удар на противника си. След центриране от корнер на Юлиан Брант появилият се броени минути по-рано в игра за Дортмунд Щефен Тигес отклони с глава топката във вратата.

Така воденият от Марко Розе тим записа шеста поредна победа у дома в Бундеслигата този сезон и продължава да е без грешка на “Сигнал Идуна Парк” от началото на първенството. Дортмундци са вече с общо 8 победи и 2 поражения от началото на сезона, като с 24 точки са втори в класирането. Лидерът Байерн (Мюнхен) е само с точка повече. Кьолн пък остава без победа като гост от началото на сезона в Първа Бундеслига, като “козлите” заемат 10-а позиция с 13 точки.