Balkan Grand Prix 6

Марица (Пловдив) удари Янтра и прекъсна добрата серия на габровци

Марица (Пловдив) надви с 3:1 Янтра (Габрово) като домакин в мач от 15-ия кръг на Втора лига. Това бе трети успех в последните 5 мача за "пиратите", а Янтра прекъсна добрата си серия от 3 поредни мача без загуба.

Резултати и голмайстори във Втора лига

Александър Праматаров даде аванс на пловдивчани още в 17-ата минута, а само пет по-късно Валери Домовчийски удвои. 15-ина минути след началото на втората част Мариян Тонев уби интригата, след като вкара за 3:0 (58'). В 70-ата минута Венци Славов върна едно попадение за Янтра, с което оформи и крайния резултат.

С тази победа Марица събира в актива си 24 точки и заема 8-ото място, на 3 зад четвъртия Спартак (Варна). Янтра от своя страна остава 18-ти с 13 точки.