Спартак Плевен усети вкуса на победата

Спартак Плевен се наложи с 98:66 (29:14, 20:18, 29:13, 20:21) над Черно море Тича като домакин в мач от третия кръг на НБЛ. Това е първи успех за тима от Плевен, който в първите два кръга отстъпи на Берое и Балкан.

Баскетболистите на Александър Дяковски поведоха от самото начало на срещата, като до почивката натрупаха аванс от 17 точки (49:32). След паузата те продължиха доброто си представяне в зала “Балканстрой”, като добавиха още 16 точки към преднината си (29:13) и преди последната четвърт поведоха с 33 точки (78:45). Въпреки, че позволиха на гостите от Варна да спечелят последната част, това беше крайно недостатъчно за обрат в мача.

Николай Стоянов и Димитър Маринчешки вкараха по 18 точки за Спартак Плевен, 13 наниза Максим Корниенко, по 11 точки добавиха Божидар Аврамов и Коча Йовович.

За Черно море 11 точки вкара Веселин Георгиев, Цветомир Куртев добави 10 точки.