Силно първо полувреме осигури важна победа на Лион

Лион се изкачи на пето място в класирането на Лига 1, след като се наложи с 2:1 над Ланс в късния мач от съботната програма. Домакините доминираха през първото полувреме и взеха аванс от два гола, но след почивката Ланс намали и само отличните намеси на Антони Лопеш помогнаха на "хлапетата" да удържат преднината си.

Мощното начало на Лион обърка сериозно противниковата защита. Така се стигна и до откриването на резултата в 25-ата минута. Хубава комбинация в наказателното поле прати топката в краката на Бруно Гимараеш, който бе подсечен от Факундо Медина. Реферът Микаел Лесаж посочи бялата точка, а Карл-Токо Екамби се разписа за 1:0.

Преди гола и Ланс имаше една добра възможност, но бранител на Лион блокира удара на Уесли Саид. В 34-ата гол на гостите беше отменен заради засада. Малко по-късно Жан-Луи Лека отрази удар на Екамби, но пръв до топката стигна Усем Ауар и с глава покачи на 2:0.

В началото на второто полувреме последователно Гаел Какута и Уесли Саид пропуснаха да върнат интригата. Пакета пък можеше да реши всичко в полза на Лион, но Жан-Луи Лека внимаваше.

В 61-ата минута Какута проби по левия фланг и центрира към Арно Калимуендо. Нападателят не уцели добре топката, но тя се завъртя по странен начин и заблуди Антони Лопеш. До края гостите опитаха всичко възможно, за да изравнят, но Лопеш беше непробиваем.

В класирането Лион е на пето място с 19 точки, а Ланс остана на втора позиция с 21, но и мач повече от преследвачите си Ница и Марсилия.