Ланс разби Метц, Рен се справи със Страсбург

Ланс разби Метц с 4:1 в мач от 11-ия кръг на френската Лига 1. Домакините поведоха още в 14-ата минута с гол на Саид. След половин час игра Де Превил изравни, но нов гол на Саид отново изведе домакините напред. През втората част Ганаго и Франковски вкараха още два гола за Ланс. Така Ланс събра 21 точки, с което се изкачи на втората позиция във временното класиране. Метц е на предпоследното място с едва 6 точки.

В същото време Рен постигна минимален успех над Страсбург с 1:0. Единственото попадение падна чак в 81-ата минута. Негов автор стана мароканският защитник Найеф Агер.