Турнир на талантите U14: Зона Велико Търново - Зона София 0:2

Локо (М) с първа победа при Гисдол, бивш левскар вкара за тима на Попето

Ивелин Попов остана на резервната скамейка и не се появи в игра за Сочи при загубата с 1:2 от Локомотив (Москва) в последния мач от 12-ия кръг на руската Премиер лига. Почетният гол за гостите беше дело на бившия футболист на Левски Жоаозиньо. "Железничарите" пък прекъснаха серията си от 7 мача без победа и записаха първи успех под ръководството на новия старши треньор Маркус Гисдол.

До почивката нямаше много интересни моменти пред двете врати. В 36-ата минута Рифат Жамалетдинов центрира остро, а Гирано Керк стреля от няколко метра, но Игор Юрганов пресече пътя на топката. Защитникът на Сочи обаче се превърна в грешник за тима си малко по-късно, когато се ориентира зле в наказателното поле и си вкара автогол.

Домакините нанесоха втори удар малко след началото на второто полувреме. Мачей Рибус центрира от левия фланг, а Тин Йедвай засече с глава за 2:0 и вкара първия си гол с екипа на Локомотив. Домакините пропуснаха не една и две възможности да решат мача, а на два пъти и гредите помогнаха на Сочи

В добавеното време Жоаозиньо майсторски завъртя топката от пряк свободен удар и направи безпомощен сънародника си Гилерме. Сочи нямаше време да потърси равенството и остана на 6-о място с 21 точки. Толкова имат още Локомотив и Краснодар. Лидер е Зенит с 26 точки, следван от Динамо (Москва) и ЦСКА (Москва) с по 23.