ЦСКА (М) и Краснодар взаимно се неутрализираха

ЦСКА (Москва) не успя да победи гостуващия Краснодар в дербито от 10-ия кръг на руската Премиер лига. Двубоят в столицата завърши 0:0, от което най-доволни са в лагера на шампиона Зенит. Питерци имат преднина от 6 точки пред двата тима и мач по-малко.

С най-голяма заслуга за равенството беше вратарят на "биковете" Матвей Сафонов, който направи серия важни спасявания. В края на мача гостите претендираха за дузпа, след като Игор Дивеев докосна с ръка топката в наказателното поле, но съдията Владимир Москальов не посочи бялата точка. Любопитен факт е, че при този рефер ЦСКА имаше 10 победи, а днес за първи път не спечели.

Преди почивката Краснодар отправи повече удари към противниковата врата, но нито един не беше точен. ЦСКА беше най-близо до гола в 42-ата минута, когато Фьодор Чалов се оказа на отлична позиция, но Сафонов демонстрира класа. В началото на втората част вратарят на гостите се намеси и след силен удар с глава на Антон Заболотний.

В 67-ата минута гредата спаси ЦСКА. Ударът беше на Гжегож Криховяк, а Игор Акинфеев не можа да стигне до топката. Реми Кабела се опита да направи добавка, но Дивеев го блокира. В добавеното време се стигна до спорната ситуация пред вратата на ЦСКА, но след продължителни консултации Мсокальов не даде дузпа за Краснодар.