Лудогорец елиминира изненадващо трудно тим от Трета лига

Лудогорец се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България. "Орлите" надвиха с 3:1 третодивизионния Локомотив (Горна Оряховица) на стадиона в Разград и продължават напред в състезанието. Попаденията за шампионите реализираха Ихиньо Марин, Елвис Ману и Мануел Шоу. За гостите вкара Георги Колев в началото на второто полувреме.

В осмата минута футболистите от Разград създадоха първото си опасно положение - Бърнард Текпетей изскочи на стрелкова позиция пред вратата на гостите, но футболистът от Гана шутира встрани. След четири минути обаче "орлите" поведоха. Испанецът Ихиньо Марин овладя майсторски далечно подаване пред наказателното поле на Локомотив и с премерен удар опъна мрежата зад вратаря Ивайло Петков - 1:0 за Лудогорец!

В 38-ата минута резултатът набъбна на 2:0 за фаворита. Елвис Ману получи топката в наказателното поле на тима от Горна Оряховица, последва слалом на нидерландеца и изстрел, който се спря в целта - 2:0 за "зелените".

Второто полувреме започна изненадващо: в 58-ата минута играчите на Локомотив намалиха резултата. Центриране от корнер и колективна грешка на Георги Терзиев и Шакил Пинас позволи на капитана на гостите Георги Колев да накаже вратаря на Лудогорец с глава. В 77-ата минута резервата в тима на домакините Владислав Найденов центрира в наказателното поле на Локомотив, където Ихиньо Марин посрещна топката с глава, но тя мина покрай рамката.

В 79-ата минута Мануел Шоу донесе спокойствието за Лудогорец с трети гол в мрежата на третодивизионния отбор. Мавис Чибота подаде към точката за дузпата, където халфът от Ангола засече топката - 3:1 за 10-кратните шампиони на България.

ЛУДОГОРЕЦ 3:1 ЛОКОМОТИВ (ГО)

1:0 Ихиньо Марин (12)
2:0 Елвис Ману (38)
2:1 Георги Колев (58)
3:1 Мануел Шоу (79)

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 4. Сисиньо, 5. Терзиев, 6. Пинас, 7. Сантана, 9. Марин, 10. Ману, 23. Шоу, 37. Текпетей, 75. Георгиев, 79. Димитров.

ЛОКОМОТИВ (ГО): 1. Петков, 5. Ахмед, 14. Иванов, 22. Атанасов, 18. Андреев, 15. Копаранов, 19. Бакърджиев, 23. Генчев, 17. Колев, 7. Какамъков, 27. Цачев.

Снимка: ludogorets.com