Борусия (Мьонхенгладбах) направи Байерн (Мюнхен) за смях

Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) направи за смях лидера в Бундеслигата Байерн (Мюнхен), след като го разгроми у дома с 5:0 в двубой от 1/16-финалите в турнира за Купата на Германия. Така баварците за втора поредна година напускат надпреварата в тази фаза, след като прз миналия сезон отпадна от Холщайн Кил след изпълнение на дузпи. Това се случва за първи път от 1996 година насам. Баварците записаха и най-тежката си загуба във всички турнири от 1978 година насам, когато отстъпват с 1:7 пред Фортуна (Дюселдорф).

Домакините стартираха вихрено, като откриха още във втората минута чрез Куадио Коне. “Баварците" сбъркаха при изнасянето на топката, което позволи на Куадио Коне да отмъкне и комбинира с Брийл Емболо в наказателното поле. Получи се рикошет и топката попадна на пътя на Коне, който с плътен удар на остави шансове на Мануел Нойер за 1:0. След гола баварците така и не намериха бърз отговор и можеха за получат бързо втори гол.

В 10-ата минута Борусия стигна до нова възможност след контраатака, но ударът на Йонас Хофман не се получи, а и преди да го отправи той влезе в контакт с Упамекано. Само минута по-късно Бреел Емболо се озова в стрелкова позиция, но не успя да преодолее Мануел Нойер. В 14-ата минута Борусия стигна до второ попадение, когато домакините наказаха защитата на баварците. Емболо намери Хофман отляво, който намери свободен в наказателното поле Рами Бенсабаини

Играчът на Борусия със силен удар отблизо опъна мрежата зад Нойер. Второто попадение раздвижи редиците на баварците и скоро те стигнаха до първи ъглов удар, но от него не последва нищо сериозно. В 19-ата минута защитата на Байерн отново беше надиграна с далечно подаване, но Емболо реши да стреля, а ударът му се получи неточен. Минута по-късно Борусия получи право да изпълни дузпа за нарушение на Тео Ернандес слещу Емболо.

Зад топката застана Бенсабаини, който хладнокръвно и прецизно преодоля Нойер. Байерн заигра по-добре в търсене на поне един гол преди почивката, но домакините умело се бореха и пресираха агресивно. В 35-ата минута Серж Гнабри отправи първия удар в очертанията на вратата за Байерн, но не затрудни Ян Зомер. До края на полувремето баварците имаха нови две възможности да намалят чрез Лерой Сане, но резултатът се запази. След паузата “жребчетата” стартираха агресивно, като още в първите секунди създадоха положение пред вратата на Байерн. Упамекано фаулира Емболо и Борусия получи фаул близо до наказателното поле, но след изпълнението му не последва нищо опасно.

В 51-ата минута Борусия стигна до четвърти гол след кошмарна грешка в отбраната на Байерн. Атаката тръгна от Ян Зомер, който прати топката в игра. Баварците не успяха да я овладеят в средата на терена. Последва центриране в посока вратата на гостите, където двамата централни бранители на Байерн бяха изпреварени от Емболо, който прати топката за четвърти път в мрежата зад Нойер

Няма и пет минути по-късно баварците отново бяха наказани от Емболо при идентична ситуация. Нападателят на Борусия се озова между двамата централни бранители на Байерн, които бяха на твърде голяма дистанция помежду си, напредна и вкара за 5:0. Байерн заигра за честта си и се опита да върне поне едно попадение, но Борусия се бранеше добре и не допускаше опасности пред вратата си. 20 минути преди края Томас Мюлер стреля, но край гредата.

Малко по-късно Мюлер стреля с глава, но Ян Зомер спаси.

До края баварците не успяха да създадат нищо запомнящо се и така записаха една от най-позорните си загуби, докато Борусия сериозно повиши самочувствието си и си върна за загубата с 0:6 от май т.г.