Ето какво направиха тази вечер съперниците на Лудогорец и ЦСКА - София в евротурнирите

Съперниците на Лудогорец в Лига Европа Мидтиланд и Цървена звезда постигнаха победи в мачовете си от вътрешните си първенства тази вечер. В Дания Мидтиланд надви с 3:2 като домакин Сьондерайске в двубой от 13-ия кръг. Драматичната победа на Мидтиланд донесе Мадс Хансен с гол в шестата минута на добавеното време, след като гостите бяха изравнили за 2:2 в 91-ата. Божидар Краев не бе в групата на Мидтиланд за мача, а тимът е лидер в класирането с 31 точки - 6 повече от втория Копенхаген, който днес загуби с 1:2 гостуването си на Брьондби.

В същото време Цървена звезда надделя с 1:0 на свой терен над Раднички Ниш в среща от 13-ия кръг на сръбския шампионат. Ел Фарду Бен реализира попадението за Звезда в 53-ата минута. Цървена звезда остава на второ място в класирането, на 5 точки от лидера Партизан, но и с мач по-малко.

Рома и Моуриньо спряха победния ход на Наполи

Противниците на ЦСКА - София в Лигата на конференциите Рома, Бодьо/Глимт и Зоря (Луганск) също бяха в действие тази вечер. Рома завърши 0:0 с Наполи в Рим, а след сензационната си победа с 6:1 срещу “вълците” в четвъртък, днес Бодьо/Глимт стигна само до 1:1 при гостуването си на Стрьомсгодсет в среща от 23-ия кръг на норвежкото първенство. Бодьо/Глимт имаше аванс в резултата след гол на Солбакен още в 13-ата минута, но в 75-ата “палачът” на Рома допусна изравнително попадение. Въпреки това Бодьо/Глимт остава на върха в класирането, но е само на точка пред втория Молде.

Зоря пък надви с 1:0 като домакин Колос Ковальовка в среща от 12-ия кръг на украинския шампионат. Алахяр Сядманеш стана автор на едниственото попадение в 38-ата минута. Зоря е на четвърто място в класирането, на 9 точки от водача Динамо (Киев).