Рома и Моуриньо спряха победния ход на Наполи

Рома и Наполи изиграха много нервно Дерби дел Соле от деветия кръг на Серия А, което завърши наравно 0:0. И двамата треньори - Жозе Моуриньо и Лучано Спалети, си тръгнаха от “Олимпико” с червени картони. “Вълците” спряха безупречната серия на неаполитанците от осем поредни шампионатни победи през този сезон, след като изиграха много по-стабилен двубой в сравнение със загубата с 1:6 от Бодьо/Глимт в Лигата на конференциите отпреди няколко дни. Това е първо нулево реми в Рим между двата отбора в мач от първенството от 1980 година насам.

В 6-ата минута Лоренцо Пелегрини нанесе първия удар в мача, но Калиду Кулибали го изби в корнер. При последвлото му изпълнение Николо Дзаниоло прати топката покрай вратата след изстрел с глава. В 14-ата Виктор Осимен опита изстрел, който обаче беше блокиран от Джанлука Манчини. В 19-ата Жозе Моуриньо получи жълт картон за свой протест заради нарушение за противниковия отбор. От въпросния фал Матео Политано прати топката в аут. В 28-ата Браян Кристанте изведе Тами Ейбрахам на чудесна позиция, но англичанинът стреля покрай вратата. В 32-ата Пьотър Жиелински пробва далечен шут, но не сполучи с него.

В следващите няколко минути гостите на няколко пъти потърсиха Осимен, който обаче беше предимно в засада в тези случаи. Междувременно, Лоренцо Инсиние отправи два неуспешни далечни изстрела. Малко преди почивката Осимен се размина с червен картон за опит за сритване срещу Манчини след единоборство помежду им. След това Ейбрахам също се отърва от втори жълт картон за опасна игра с високо вдигнат крак в главата на Жиелински.

Втората част започна с натиск на “партенопеите”, но без никакви положения. Така се стигна до 56-ата минута, когато Матиас Виня настъпи Ангиса в наказателното поле, но дузпа не последва. В 60-ата Политано пусна остър пас към вратата, а след няколко рикошета в краката на Осимен и Манчини топката срещна гредата, като същото направиха защитникът и Рожер. При последвалия корнер Осимен стреля с глава, а топката кацна върху напречната греда и излезе в аут. В 65-ата минута Хенрих Мхитарян направи пропуск от голямо разстояние, а малко след това Пелегрини опита воле, което се оказа неточно. В 72-ата Манчини нанесе удар с глава след центриране от фал, но не намери целта. В 74-ата Давид Оспина улови топката след опит за пас на Виня, след което Ейбрахам нацели ръката му със своя крак, но отново не последва втори жълт картон за нападателя.

В 80-ата минута Моуриньо реагира изключително остро край тъчлинията за недаден фал срещу Дзаниоло, заради което беше изгонен с червен картон на трибуните. В 83-ата резервата Елиф Елмас пробва удар, който попадна в ръцете на Руи Патрисио. В 88-ата Осимен се разписа с глава, но при вдигнат флаг за засада и така резултатът остана непроменен. След последния съдийски сигнал реферът показа червен картон и на Лучано Спалети заради саркастични аплодисменти към арбитъра.

С това реми Наполи събра 25 точки и така си върна първото място в класирането, но този път изпревари втория Милан само по голова разлика. Рома пък е на четвъртата позиция с 16 пункта.

РОМА - НАПОЛИ 0:0

Рома: Патрисио, Карсдорп, Манчини, Рожер, Виня, Кристанте, Верету, Дзаниоло, Пелегрини, Мхитариян, Ейбрахам

Наполи: Оспина, Ди Лоренцо, Рахмани, Кулибали, Руи, Ангиса, Фабиан, Политано, Жиелински, Инсиние, Осимен