Най-тежките загуби в историята на Рома

Рома претърпя унизително поражение с 1:6 от Бодьо/Глимт като гост в мач от груповата фаза на Лигата на конференциите в четвъртък вечерта. Загубата на норвежка земя обаче далеч не е първото гръмко поражение на “вълците” в историята на клуба. “Джалоросите” имат и други подобни загуби на европейската сцена, макар и от доста по-сериозни като имена съпенници.

Моуриньо пое вината за загубата от Бодьо/Глимт

През 1935 година Рома допуска най-голямата загуба в историята си - 0:8 от унгарския клуб Ференцварош на 1/8-финалите на “Митропа Къп”. Пренасяме се в 2007 година, когато под ръководството на Лусано Спалети Рома всъщност прави един от най-успешните си сезони в Шампионската лига и достига до 1/4-финалите. Там тимът се изправя срещу английския гранд Манчестър Юнайтед и в първата среща италианците печелят с 2:1. Реваншът на “Олд Трафорд” обаче се превръща в истински кошмар за “джалоросите” - 7:1.

Напрежение между играчите на Рома и феновете след катастрофата в Бодьо (видео)

През 2014 година Рома губи с 1:7 от Байерн (Мюнхен) насред Рим в груповата фаза на Шампионската лига. Любопитно за отбелязване е, че загубата от баварците е на 21 октомври - една и съща дата с провала срещу Бодьо/Глимт. Една идея “по-скромна” е загубата на Рома от Манчестър Юнайтед на полуфиналите на Лига Европа в края на април тази година. В първата среща на “Олд Трафорд” “вълците” дори имат аванс от 2:1 на почивката, но крайният резултат е 6:2 за “червените дяволи”.

Рома стана за смях в Норвегия

Що се отнася до вътрешните турнири, през сезон 1945/46 година “вълците” са премазани от Торино - с 0:7. През януари 2019 година пък е фиаското срещу Фиорентина. Столичани са пометени с 1:7 на “Артемио Франки” във Флоренция в 1/4-финална среща за Купата на Италия. Треньор на Рома тогава е Еузебио Ди Франческо. Федерико Киеза прави хеттрик за “виолетовите” във въпросния мач.