Ужасяваща втора част провали Ямбол срещу Рилски спортист

Рилски спортист постигна втори успех от началото на сезона, след като се наложи със 101:81 (23:26, 31:8, 19:20, 28:27) над Ямбол в мач от третия кръг на НБЛ.

Срещата започна силно за домакините, които след 10 минути игра пведоха с 3 точки над силния си съперник (26:23). Баскетболистите на Ямбол обаче бяха тотално надиграни във втората част, в която отстъпиха с 23 точки (8:31) и на почивката се оттеглиха с пасив от 20 точки (34:54). След паузата двата отбора продължиха показаха равностойна игра, но в крайна сметка момчетата на Тони Дечев не успяха да наваксат изоставането си от втората четвърт.

За Рилски спортист най-резултатен беше Павлин Иванов с 15 точки, по 14 вкараха Николай Георгиев, Трей Портър, който завърши с дабъл-дабъл, добавяйки и 10 борби към статистиката си, и Алън Хес.

Джеремая Пейдж беше над всички за Ямбол със своите 30 точки, 17 добави Кортни Алекзандър.