Монтана надигра дубъла на Ботев (Пловдив) и грабна трите точки

Отборът на Монтана победи с минималното 1:0 дубъла на Ботев (Пловдив) в мач от 13-ия кръг на Втора лига. “Сините” достигнаха до заслужен успех, след като атакуваха повече и създаваха по-опасните положения в мача. Единственото попадение бе дело на Уамри Мехди в 27-ата минута.

Резултати от мачовете във Втора лига

Домакините можеха да открият още в 9-ата минута, когато Айтов засече центриране с глава и удари греда. 7 минути по-късно пък Ботев можеше да вкара, но Юсеин Касов пропусна сам срещу вратаря. Така дойде 27-ата минута, когато след удар от средна дистанция вратарят на Ботев изби, но право в краката на Мехди, който не пропусна и вкара за 1:0.

В следващите минути Монтана продължи да играе агресивно, а “канарчетата” губеха повечето от единоборствата. В 42-ата минута Славков спаси два поредни удара към своята врата.

Второто полувреме започна отново с натиск на домакините, но в 57-ата минута Гелин бе изведен сам срещу вратаря и можеше да изравни, но ударът му бе париран от стража на “сините”. В следващите минути Монтана продължи да владее инициативата и така заслужено си тръгна с трите точки от “Огоста”.

С тази победа домакините събират 16 точки и се изкачват до 11-ата позиция, изпреварвайки именно днешния си съперник. Ботев (Пловдив) II има 14 пункта и се намира на 12-ото място.