ЦСКА 1948 удари Берое с дузпа след ВАР

Отборът на ЦСКА 1948 победи с 1:0 Берое в мач от 11-ия кръг на efbet Лига. “Червените” стигнаха до успеха от дузпа, реализирана от Ивайло Чочев. Наказателният удар бе отсъден след намеса на ВАР, която даде и червен картон за защитник на гостите.

24 ЦСКА 1948 - Берое

Двата тима изиграха равностоен мач, като си поделиха по едно полувреме. Преди почивката гостите имаха повече идеи в атака, докато след почивката домакините се активизираха и в крайна сметка успяха да излъжат съперника, за да вземат три точки.

Първата опасност бе пред вратата на домакините. Кийлън Лебон бе изведен сам срещу вратаря Наумов, но стражът излезе и блокира удара.

Берое продължи да бъде по-активният тим на терена, но на два пъти Абубакар Тунгара и Серкан Юсеин не успяха с далечните си удари. В първия случай Наумов спаси, а след това топката мина над гредата.

ЦСКА 1948 от своя страна действаше на контраатака. Крум Стоянов веднъж се оказа на добра позиция, но Гендадий Ганев излезе, за да го блокира. Играчът на "червените" имаше претенции за дузпа, но съдията прецени, че няма контакт. Най-сериозната опасност за домакините пък бе удар с глава на Галин Иванов след пас на Крум Стоянов.

В началото на втората част "червените" можеха да стигнат до попадение, но Ганев успя да излезе предвидливо, след като Ангел Бастунов бе останал сам срещу него, и изби топката.

20 минути преди края на мача домакините получиха право да изпълнят дузпа. Ивайло Чочев изпревари вратаря Ганев до аутлинията и центрира към резервата Валентин Йосков. Нападателят отправи удар, който се отби в Умар Сако. Ситуацията бе преразгледана от ВАР и съдията прецени, че бранителят е играл с ръка. При това положение отсъди дузпа и даде червен картон за защитника. Зад топката застана Чочев и нс сбърка - 1:0.

Малко преди края на срещата Йосков можеше да отбележи и втори гол в двубоя. При една грешка в защитата на Берое  нападателят открадна топката, но Камен Хаджиев го блокира да отправи удар в опразнената врата. Така или иначе победата в крайна сметка бе за домакините.

С успеха си днес ЦСКА 1948 събра 11 точки и заема осма позиция в класирането, с което се изравни с тима на Левски. Берое от своя страна продължава да бъде на приливи и отливи от началото на сезона и към момента е шести с 16 точки.

ЦСКА 1948 1:0 БЕРОЕ
1:0 Чочев (72-д)

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 6. Деян Лозев, 87. Симеон Петров, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 18. Ивайло Чочев, 10. Георги Русев, 20. Ангел Бастунов, 33. Галин Иванов, 77. Крум Стоянов, 9. Денислав Ангелов

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Омар Сако, 6. Александър Цветков, 10. Даниел Генов, 11. Алюн Фол, 17. Реян Даскалов, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон, 27. Абубакар Тунгара, 30. Серкан Юсеин