Иличич се размина с хеттрик при празнична победа на Аталанта

Отборът на Аталанта постигна безпроблемен успех с 4:1 при визитата си на Емполи в двубой от осмия кръг на Серия А. Това е трета шампионатна победа за бергамаските като гост през сезона, както и четвърта домакинска загуба за новака в италианския елит. Победата е по-специалния за Аталанта, тъй като днес клубът празнува 114 години от своето основаване.

Още в 11-ата минута Йосип Иличич откри резултата, разписвайки се на празна врата след асистенция на Марио Пашалич. В 26-ата той отбеляза втория си гол за деня, като този път го стори с техничен удар от границата на наказателното поле. Федерико Ди Франческо бързо върна едно попадение за домакините. В 30-ата минута той се възползва от дълъг пас на Лео Стулац и прати топката в противниковата мрежа с шут по земя.

В 49-ата минута обаче Матия Вити си отбеляза нелеп автогол след игра с глава на Пашалич и така “нерадзурите” отново поведоха с две попадения. В 66-ата минута те получиха правото да изпълнят дузпа, тъй като резервата Филипо Бандинели настъпи Давиде Дзапакоста в наказателното си поле. С удара си от бялата точка Иличич прати топката над вратата. Така словенецът пропусна да оформи своя хеттрик. В 89-ата Дуван Сапата и Пашалич организираха контраатака, при която нападателят оформи крайното 4:1 в полза на гостите.

Така Аталанта събра 14 точки и е 6-и в класирането, където Емполи е 12-и с 9 спечелени пункта.