Ливърпул разби Уотфорд в дебюта на Раниери и излезе на върха за малко

Ливърпул излезе на върха във временното класиране поне за няколко часа, след като разби с 5:0 Уотфорд на „Викъридж Роуд“ в първи двубой от осмия кръг на Премиър лийг. Хеттрик на Роберто Фирмино и попадения на Садио Мане и Мохамед Салах донесоха изразителния успех на мърсисайдци, които са в серия от 20 поредни мача във всички турнири без поражение. Така Ливърпул си отмъсти за загубата с 0:3 от „стършелите“ в последното си гостуване на „Викъридж Роуд“ (б.ред. - през февруари 2020-а) и излезе с две точки пред отбора на Челси, който по-късно днес гостува на Брентфорд. Новият мениджър на Уотфорд Клаудио Раниери пък няма да запомни с добро дебюта си за „стършелите“, тъй като неговият отбор по никакъв начин не успя да се противопостави на „червените“.

Ливърпул стана първият отбор от елита на Англия, който вкарва по три или повече гола в седем поредни гостувания във всички турнири.

Раниери бе направил три промени в сравнение с последния шампионатен мач на Уотфорд. Крейг Каткарт, Кучо Ернандес и Адам Масина стартираха днес.

Ливърпул беше без Алисон и Фабиньо, които отпътуваха директно за Мадрид след мача на Бразилия с Уругвай. Къртис Джоунс е контузен, а Диого Жота остана на пейката за началото. Куивин Келъхър, Наби Кейта и Роберто Фирмино започнаха, а Джеймс Милнър, който игра като десет бек в дербито с Манчестър Сити, се премести в халфовата линия. Трент Александър-Арнолд се възстанови от контузията си и се завърна на обичайната си позиция.

Още в първата минута удар на Салах срещна гредата, но в тази ситуация страничният рефер вдигна флага си за засада на Мане, който отклони за египтянина. Доминацията на гостите продължи, като слабото звено в състава на Уотфорд бе Дани Роуз, който изпитваше огромни проблеми срещу Мохамед Салах. В деветата минута Фостър изрита топката напред, Ван Дайк игра с глава, след което Салах за пореден път се справи с Роуз и отправи изключително подаване към Мане. Сенегалецът прати топката много прецизно в ъгъла, отбелязвайки стотния си гол в Премиър лийг.

Малко след това нова чудесна атака на Ливърпул завърши с опасен удар на Салах. Този път Фостър изби.

В 20-ата минута стражът на Уотфорд отново се намеси решаващо, след като излезе и с шпагат изчисти топката след извеждащо подаване на Хендерсън към Салах.

Ливърпул логично удвои преднината си в 37-ата минута. Милнър подхвана атаката в центъра, продължи към Мане, след което бързо се придвижи по левия фланг. Сенегалецът му върна, а Милнър пусна по земя към Фирмино, който засече пред голлинита.

Пет минути след това удар на Кейта от границата на наказателното поле, рикошира в Куцка, след което срещна напречната греда.

В началото на втората част – в 52-рата минута, Фирмино окончателно сложи точка на този спор. Робъртсън центрира отляво, а Каткарт пресече подаването, отправено към Салах, насочвайки топката към собствената си врата. Фостър изби, но Фирмино направи добавка, отбелязвайки втория си гол.

Три минути след това и Салах вкара дежурния си гол. Попадението наподобяваше това срещу Манчестър Сити преди седмица. Египтянинът получи около границата на наказателното поле и на малък периметър показа изключителна техника, справяйки се с четирима бранители, след което стреля в далечния ъгъл.

В 71-вата минута Мане направи огромен пропуск, след като получи от Салах след грешка в защитата на Уотфорд, но от десетина метра не успя да намери вратата, стрелят встрани от далечната греда.

Ливърпул понамали темпото, което даде шанс на Уотфорд да създаде няколко добри атаки. В 84-тата минута мощен шут на Сар бе отклонен от Келъхър в гредата. Това бе и най-добрият шанс за домакините.

Роберто Фирмино оформи своя хеттрик и крайния резултат в добавеното време, когато засече на далечната греда, отново отблизо, хубаво центриране на Неко Уилямс.