Беласица грабна ценен успех след обрат над Чавдар (Етрополе)

Беласица изтръгна ценен успех след обрат над Чавдар (Етрополе) в мач от 9-ия кръг на Югозападната Трета лига. Петричани се наложиха с 2:1 у дома, а двата тима си разделиха по едно полувреме. Още в 10-ата минута Йоан Маринов даде аванс на своя тим след удар с глава, но гостите допуснаха обрат през втората част. Автогол на Виктор Ергин (70’) донесе равенството, а десетина минути по-късно Валентин Костов се разписа за успеха на своя тим. Двубоят бе излъчен на живо в ефира на Sportal.bg и Sportal TV.

Двубоят започна доста изнервено, като бяха извършени няколко нарушение в първите минути. В 9-ата минута Бояджиев изгуби топката и позволи на Йоан Маринов да стреля, но вратарят на Беласица спаси. При последвалия корнер обаче Маринов успя да се реваншира, след като бе над всички в наказателното поле и вкара с глава за 0:1.

5 минути по-късно нова грешка на домакините доведе до това Николай Ботев да стреля от разстояние, но отново Кирил Георгиев изби. В 17-ата минута нов изстрел за отбора на Чавдар (Етрополе) пък срещна и страничния стълб.

В следващите минуте домакините се втурнаха в търсене на изравнителен гол, но така и не стигнаха до него. В края на първата част гостите можеха да стигнат до втори гол, но опасен шут премина над напречната греда.

Второто полувреме отново започна с натиск на Беласица, но без особен успех през първите 15 минути. В 59-ата минута футболист на домакините се измъкна сам срещу вратаря, но стреля доста неточно.

Натискът на Бела обаче доведе до желания резултат в 70-ата минута, тогава разбъркване пред наказателното поле доведе до балонно центриране в пеналтерията. Там Виктор Ергин се опит да изчисти топката директно от въздуха, но за негово съжаление кълбото се насочи право към вратата на Чавдар, прескочи вратаря Димитър Пангев и се озова в мрежата - 1:1.

Десетина минути по-късно Беласица вече водеше в резултата. След центриране от корнер Валентин Костов се оказа най-съобразителен в наказателното поле на гостите и вкара за 2:1.

До края на срещата тимът от Етрополе се втурна в нападание, но така и не стигна до нищо по-опасно. Така след обрат Беласица успя да достигне до трите точки в мача.

С тази победа Беласица излиза временно на първото място преди да са се изиграли останалите мачове от кръга. Петричани са с актив от 21 точки. Чавдар (Етрополе) са с 2 пункта по-малко и заемат третата позиция.

БЕЛАСИЦА 2:1 ЧАВДАР
0:1 Маринов (10)
1:1 Ергин (70) - автогол
2:1 Костов (79)

Стартови състави:

Беласица: 1. Кирил Георгиев, 16. Александър Смилков, 22. Валентин Костов, 6. Мартин Русков, 7. Аспарух Шамкалов, 6. Симеон Бояджиев, 20. Марти Таушанов, 17. Кирил Киров, 11. Атанас Чепилов, 14. Йордан Тодоров, 25. Лъчезар Дафков

Чавдар: 22. Димитър Пангев, 28. Виктор Ергин, 6. Николай Стоилков, 3. Мартин Василев, 99. Сотир Илиев, 5. Калоян Радков, 10. Руслан Иванов, 13. Калоян Тодоров, 9. Николай Ботев, 18. Йоан Маринов, 7. Николай Иванов