Лацио не срещна проблеми с Локомотив, Марсилия и Галатасарай не се победиха в мач с безредици

Отборът на Лацио постигна безпроблемна победа с 2:0 при домакинството си на Локомотив (Москва) и така записа първи успех в Лига Европа през сезона.

“Орлите” си свършиха работата още преди почивката. В 13-ата минута Тома Башич се възползва от подаване на Педро Родригес, за да открие голова си сметка с екипа на отбора след удар с глава. Другото попадение дойде в 38-ата минута, когато Гилерме изпусна топката при центриране от корнер и така Патрик я добута във вратата му с дясното си бедро. Педро можеше да се разпише след почивката, но гредата не му позволи това да стане.

В другия мач от група Е Марсилия и Галатасарай завършиха наравно 0:0 на “Велодром”. Двубоят беше прекъснат за 8 минути, тъй като феновете на двата отбора се замеряха с димки, което наложи полицията да използва сълзотворен газ срещу турските привърженици. На терена най-интересно беше в 77-ата минута, когато ВАР отмени дузпа на френския тим за фал на Патрик ван Аанхолт срещу Матео Гендузи, който се оказа извън наказателното поле. Вилиам Салиба пък беше близо до гол за домакините, но гредата спря негов удар през второто полувреме.

Така Галатасарай остана лидер в групата с 4 точки, следван от Лацио с 3 пункта и Марсилия с 2 пункта, а Локомотив е последен само с 1 точка.