АЗ Алкмаар взе минимален успех, ЧФР Клуж и Рандерс направиха нежелано реми

АЗ Алкмаар записа първи успех в група "D" на Лигата на конференциите. Нидерландците се наложиха с минималното 1:0 над Яблонец, но това бе достатъчно, за да запишат ценни три точки в актива си.

Победното попадение за домакините на стадион "AFAS" падна в 53-ата минута, а негов автор бе Алберт Гудмундсон.

В другия двубой от групата ЧФР Клуж и Рандерс направиха нежелано. Срещата в Румъния завърши 1:1, но по този начин и двата тима остават без победа на сметката си след първите два кръга.

Гостите поведоха с попадение на Аладжи Камара в 41-ата минута, но домакините се добраха поне до точка с гол на Клаудио Петрила в 68-ата минута.

След два кръга АЗ Алкмаар поведе във временното класиране в групата с 4 точки, пред Яблонец с 3, Рандерс с 2 и ЧФР Клуж с 1.