Яблонец ликува срещу 10 от Клуж, Рандерс изтръгна точка срещу АЗ

Чешкият ФК Яблонец записа първи три точки в група D на турнира Лига на конференциите, след като надви с 1:0 намиращия се във форма румънски тим ЧФР Клуж у дома. Яблонец стартира много атакуващо мача и можеше стигне до ранно откриване на резултата чрез Доминик Плещил, който направи огромен пропуск в първите пет минути.

Яблонец продължи да създава повече положения, но нямаше шанс. Така се стигна до 51-ата минута, когато усилията на Яблонец бяха възнаградени. Тогава реферът отсъди дузпа за чехите и изгони играча на Клуж Марио Камора за игра с ръка в наказателното поле. Зад топката застана Вацлав Пилар, който не сгреши и така донесе успеха на тима си, който излезе начело във временното класиране.

В другия мач от групата датския Рандерс направи 2:2 у дома с фаворита АЗ Алкмаар. Тимът от Нидерландия поведе в 24-ата минута чрез Класие, но само три по-късно Симон Писингер изравни. В 34-ата минута Вангелис Павлидис отново изведе гостите напред. Все пак Рандерс стигна до точката в 68-ата минута, когато Симон Грейвс оформи крайния резултат.