Роналдо спаси Ман Юнайтед в рекордния си мач в Шампионската лига

Манчестър Юнайтед постигна изстрадана победа с 2:1 над Виляреал в домакинството си от 2-ия кръг в група "F" на Шампионската лига. "Червените дяволи" дълго време страдаха и бяха тотално надиграни през първото полувреме, но въпреки това успяха да сътворят обрат и да вземат трите точки. Пако Алкасер изведе гостите напред в 53-ата минута, но Алекс Телеш изравни в 60-ата, а Кристиано Роналдо се превърна в герой за домакините в 95-ата минута, отбелязвайки победния гол в рекордния си мач номер 178 в Шампионската лига.

Това бе своеобразно повторение на финала в Лига Европа от миналия сезон, като "Червените дяволи" взеха малък реванш за загубата тогава. "Жълтата подводница" пък има за какво да съжалява, че не си тръгна с по-добър резултат от "Олд Трафорд", тъй като в голяма част от мача бе по-добрият отбор и създаде куп положения пред Давид Де Хеа, който също има важен принос за успеха на англичаните с няколко блестящи спасявания.

Мениджърът на домакините Оле Гунар Солскяер бе избрал да започне мача с Кристиано Роналдо в ролята на централен нападател, а Джейдън Санчо, Бруно Фернандеш и Мейсън Грийнууд  го подкрепяха от по-задни позиции. Двойката опорни халфове пък бе Пол Погба и Скот Мактоминей.

Унай Емери пък бе избрал триото Пако Алкасер, Йереми Пино и Арнаут Джанджума да действа в предни позиции. В средата на терена играта градяха Ману Тригерос, Етиен Капу и Дани Парехо.

Срещата започна с натиск на домакините, но Виляреал бе отборът, който пръв създаде реална голова опасност. В 7-ата минута гостите организираха контраатака, Джанджума бе изведен срещу Де Хеа, но вратаря успя да спаси удара му.

Само минута по-късно шанс се откри и за "Червените дяволи", като Роналдо стреля с глава след центриране от корнер, но прати кълбото над вратата.

Джанджума обаче за втори път притесни Де Хеа в 10-ата минута, когато получи пас в наказателното поле и опита шут от малък ъгъл, той бе доста опасен и само блестящата намеса на вратаря попречи да се стигне до гол.

И отново Де Хеа имаше решаваща намеса в 17-ата минута, когато Пако Алкасер стреля с глава от близка дистанция, но отново испанският страж направи отлично спасяване.

Виляреал продължи да създава опасности и поредната такава дойде в 22-ата минута. Тогава испанците изпълниха корнер по заучен начин, топката бе пропусната към нахлуващия от задна позиция Алберто Морено, който шутира от движение, но над вратата.

След това в 25-ата минута Йереми Пино опита диагонален удар, който също не бе особено далеч от целта.

В 31-ата минута "Жълтата подводница" пропусна пореден страхотен шанс. Пако Алкасер получи дълъг пас, възползва се от грешка на Варан и изскочи на прекрасна стрелкова позиция, но ударът му по земя мина до гредата.

В 43-ата минута дойде най-добрата възможност за Манчестър Юнайтед. Погба опита много хубав прехвърлящ пас зад защитата, в последния момент Алберто Морено успя да играе с топката, но я насочи опасно по посока на собствената си врата, но имаше късмет и тя мина встрани.

В 45-ата минута обаче гостите отново бяха близо до гола след удар на Пино отблизо и поредно блестящо спасяване на Де Хеа.

В началото на второто полувреме изглеждаше, че "Червените дяволи" стоят една идея по-добре. Това обаче се оказа само привидно и в 53-ата минута Виляреал откри резултата. Джанджума бе изведен по левия фланг, центрира във вратарското поле, където Пако Алкасер успя да засече отблизо и да прокара топката през краката на Де Хеа за 0:1.

Юнайтед веднага отговори с далечен изстрел на Бруно Фернандеш в 57-ата минута, който профуча покрай вратата.

В 60-ата минута англичаните все пак изравниха след прекрасно заучено положение от фаул. Бруно Фернандеш върна назад към непокрития Алекс Телеш, който със страхотен изстрел от воле прати топката във вратата за 1:1.

В 79-ата минута можеше да се стигне до пълен обрат. Кавани получи чудесно центриране от Грийнууд, но отблизо с глава стреля до гредата.

В 86-ата минута пък Виляреал бе на косъм от победата. Далечен удар на Мой Гомес бе избит от Де Хеа, след това топката рикошира в тялото на Диа, но отново вратарят спаси, а накрая сенегалецът опита да стреля и от легнало положение, но защитник в червено успя да блокира топката пред голлинията.

Развръзката дойде в добавеното време на мача. Тогава Юнайтед пропусна две страхотни положения. Първо Мактоминей отправи хубав удар, а след това Лингард засече чудесно центриране отблизо, но Херонимо Рули спаси и в двата случая. В 95-ата минута обаче домакините успяха да стигнат до победата. При едно центриране в наказателното поле Роналдо свали с глава към Лингард, който с едно докосване му върна топката и португалецът от малък ъгъл успя да я промуши във вратата за крайното 2:1.

Така Манчестър Юнайтед записа първия си успех в групата и с 3 точки се намира на 3-ото място в класирането. Виляреал остава на последната позиция с 1 точка. Водач е Аталанта с 4, а Йънг Бойс е на 2-ата позиция с 3.