Спартак (Варна) даде сериозна заявка за челните места във Втора лига

Отборът на Спартак (Варна) изигра много силен мач, с което даде сериозна заявка за Топ 3 във Втора професионална лига. "Соколите" постигнаха важен успех с 1:0 над Хебър в дербито от 11-ия кръг на шампионата. Победата за тима от Варна дойде, след като Радослав Терзиев си отбеляза автогол малко преди края на първата част.

Първата интересна ситуация дойде в 11-ата минута, когато Виктор Митев центрира остро в наказателното поле, но Иван Колев не успя да нанесе точен изстрел към вратата и защитата на Хебър се справи с опасността.

В 22-ата минута Мехмед Сабри направи хубав пробив отдясно, след което центрира на първа греда, където Радослав Терзиев бе над всички и изчисти с глава в корнер.

Секунди по-късно Радослав Терзиев се озова на перфектна позиция, за да открие резултата. Бранителят стреля силно, но кълбото премина на сантиметри от целта.

В 41-ата минута Цветан Илиев направи мощен пробив по левия фланг, след което центира в наказателното поле. Бранителят Радослав Терзиев заби топката в собствената си врата.

Секунди преди края на първата част "соколите" имаха две възможности да вкарат нов гол, но нападателите на домакините пропуснаха да накажат Петър Дебърлиев.

В 57-ата минута Архан Исуф изведе Янчо Андреев на превъзходна позиция, но капитанът на домакините не успя да матира стража на Хебър.

В 62-ата минута Емануил Манев шутира, но Станислав Нисторов се намеси на ниво.

Гостите от Пазарджик се опитаха да се доберат до точката, но футболистите на Спартак се справиха на високо ниво и логично запазиха мрежата си суха, с което спечелиха и трите точки в дербито от кръга във Втора лига.

С този резултат "соколите" събраха актив от 23 точки, което ги изкачи до второто място във временното класиране. На върха остава отборът на Николай Митов, който има 25 пункта.

СПАРТАК (ВАРНА) - ХЕБЪР 1:0

1:0 Радослав Терзиев (41-автогол)

Стартови състави:

Спартак (Варна): 1. Станислав Нисторов, 2. Велислав Боев, 13. Архан Исуф, 6. Генади Луго, 19. Никола Борисов, 17. Цветан Илиев, 10. Янчо Ангелов, 9. Мехмед Сабри, 5. Иван Колев, 11. Виктор Митев, 45. Даниел Начев

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 3. Александър Бастунов, 18. Радослав Терзиев, 98. Георги Търтов, 20. Жак Пехливанов, 11. Цветелин Тонев, 33. Георги Каракашев, 8. Евгени Игнатов, 12. Емануил Манев, 77. Октай Хамдиев, 39. Ивайло Михайлов