Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Национал от Леверкузен подобри рекорд на Подолски

Бундеслигата има нов рекордьор, след като Флориан Виртц от Байер (Леверкузен) се превърна в най-младия футболист в първенството с поне 10 гола на сметката си. Днес, точно на 18 години 145 дни, националът на Германия донесе успеха с 1:0 над Майнц 05, като така подобри досегашното върхово постижение на Лукас Подолски, който беше стигнал до юбилейното си попадение на 18 години и 359 дни.

Победата е четвърта за Байер този сезон и тимът е само на 3 точки от лидера Байерн (Мюнхен).

Майнц 05 се представи много силно, като особено през първото полувреме доминираше. Минута пред края пък отлична намеса на вратаря на “аспирините” Лукас Храдецки след удар на Магнус Ингвартсен лиши гостите от заслужена точка.